thumb image

Modele pomp

Home / Pompy ciepła / Modele pomp

DHP-H Varius PRO+

Nowo opracowana sprężarka sterowana przez przemiennik częstotliwości jest częścią tajemnicy DHP-H Varius PRO+, gruntowej pompy ciepła z najwyższym współczynnikiem SPF. Sprężarka dostosowuje swoją moc w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Dzięki temu nigdy nie będziesz zużywać więcej energii niż jest to potrzebne, co oczywiście zmniejszy rachunki za energię. Nasze rozwiązanie TGG wykorzystuje część energii z normalnego procesu ogrzewania również do produkcji ciepłej wody. Powoduje to, że podczas pracy na potrzeby ogrzewania domu, pompa ciepła podgrzewa także ciepłą wodę w tym samym czasie i z takim samym wysokim współczynnikiem COP. Technologia TWS umożliwia przygotowanie ciepłej wody szybciej i do wyższej temperatury niż metody stosowane tradycyjnie.

 

DHP-H Opti PRO+

 

Pompa ciepła DHP-H Opti Pro+ wykorzystuje innowacyjną technologię, aby zapewnić najwyższą roczną sprawność energetyczną i znacznie zmniejsza zarówno koszty ogrzewania, jak i emisję CO2 do atmosfery. Technologia Opti wprowadza inteligentny system kontroli prędkości pomp obiegowych, który gwarantuje, że działanie pompy ciepła będzie zawsze dostosowane do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło.W porównaniu z innymi pompami ciepła dostępnymi na rynku, DHP-H Opti Pro+ może produkować większą ilość ciepłej wody użytkowej przy jednoczesnej redukcji zużywania energii elektrycznej.  Jest to możliwe dzięki połączeniu dwóch opatentowanych technologii – TWS, w zintegrowanym zasobniku (180 l), pozwalającej na dostarczanie ciepłej wody użytkowej znacznie szybciej niż tradycyjny zasobnik oraz Technologii Gorącego Gazu – TGG pozwalającej na przygotowanie ciepłej wody użytkowej  w tym samym czasie, w którym ogrzewany jest budynek. Pracę pompy można kontrolować i monitorować poprzez internet.

 

DHP-H Opti

 

DHP-H Opti wykorzystująca technologię Opti, wprowadza inteligentny system  kontroli, który przez regulację prędkości obrotowej pomp obiegowych gwarantuje, że działanie pompy ciepła będzie zawsze optymalnie dostosowane do zmiennego zapotrzebowania na ciepło i stanu instalacji grzewczej. Oznacza to, że pompa ciepła zawsze działa w idealnych warunkach gwarantując maksymalną efektywność  w każdej sekundzie. DHP-H Opti może produkować duże ilości ciepłej wody zużywając minimalną ilość energii. Możliwe jest to dzięki zintegrowanemu zasobnikowi (180l) z technologią TWS, dzięki której produkuje on ciepłą wodę szybciej i do wyższych temperatur  niż zasobniki wykorzystujące inną technologię. DHP-H Opti ma niski poziom głośności i może być łatwo i tanio zaadoptowana  do efektywnego chłodzenia. Jest również możliwość kontrolowania i monitorowania  pompy poprzez internet.

 

DHP-L Opti PRO+

 

Pompa ciepła DHP-L Opti Pro+ wykorzystuje innowacyjną technologię, aby zapewnić najwyższą roczną sprawność energetyczną i znacznie zmniejsza zarówno koszty ogrzewania, jak i emisję CO2 do atmosfery. Technologia Opti wprowadza inteligentny system kontroli prędkości pomp obiegowych, który gwarantuje, że działanie pompy ciepła będzie zawsze dostosowane do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło. W porównaniu z innymi pompami ciepła dostępnymi na rynku, DHP-L Opti Pro+ może produkować większą ilość ciepłej wody użytkowej przy jednoczesnej redukcji zużycia energii elektrycznej.  Technologia TGG pozwala na przygotowanie ciepłej wody użytkowej w tym samym czasie, w którym ogrzewany jest budynek. Pompa została zaprojektowana do współpracy z oddzielnym zasobnikiem ciepłej  wody Danfoss DWH Opti, dostępnym w dwóch wielkościach – 200 i 300 litrów. Zastosowana w nim technologia TWS pozwala na uzyskanie gorącej wody znacznie szybciej niż w tradycyjnym zasobniku.

 

DHP-L Opti

 

Pompa ciepła DHP-L Opti wykorzystuje technologię Opti, która wprowadza elektroniczny system kontroli prędkości pomp obiegowych, zapewniający maksymalną efektywność pracy pompy ciepła przez cały rok. Pompa ciepła dostosowuje swoją pracę do rzeczywistego zapotrzebowania na ciepło oraz do stanu instalacji grzewczej. DHP-L Opti  została zaprojektowana do współpracy z oddzielnym zasobnikiem ciepłej wody Danfoss DWH Opti, co pozwala usytuować ją w niższych pomieszczeniach. Pompa ta może produkować większą ilość ciepłej wody użytkowej przy jednoczesnej redukcji zużycia energii elektrycznej. Jest to możliwe dzięki opatentowanej technologii TWS, pozwalającej na dostarczanie ciepłej wody użytkowej znacznie szybciej niż tradycyjny zasobnik. Istnieje również możliwość podłączenia pompy do istniejącego zasobnika.DHP-L Opti ma niski poziom głośności i może być łatwo i tanio zaadoptowana  do efektywnego chłodzenia. Pracę pompy można kontrolować i monitorować  poprzez internet.

 

DHP-C Opti

 

DHP-C Opti z wbudowanym modułem chłodzenia pasywnego korzysta z nowej innowacyjnej technologii aby zapewnić najwyższą możliwą roczną efektywność. Urządzenie wykorzystuje technologię Opti, wprowadza inteligentny system kontroli, który przez regulację prędkości obrotowej pomp obiegowych co gwarantuje, że działanie pompy ciepła będzie zawsze optymalnie dostosowane do zmiennego zapotrzebowania na ciepło  i stanu instalacji grzewczej. Oznacza to, że pompa ciepła zawsze działa w idealnych warunkach. Jeśli temperatura na zewnątrz i wewnątrz przekracza ustawione wartości to pompa ciepła automatycznie przełącza się z ogrzewania na chłodzenie. Zintegrowany zasobnik ciepłej wody (180 l) posiada opatentowaną technologię TWS, dzięki której produkuje ciepłą wodę szybciej  i do wyższych temperatur niż zasobniki wykorzystujące inną technologię. DHP-C Opti pracuje na niskim poziomie głośności i może być kontrolowana oraz monitorowana przez internet. DHP-C Opti ogrzewa zimą, chłodzi latem a ciepłą wodę zapewnia przez cały rok.

 

DHP-M

 

DHP-M została zaprojektowana dla uzyskania maksymalnego efektu ekonomicznego. Wykorzystuje technologię przemiennika częstotliwości i uzyskuje moc do 84 kW.  Umożliwia tworzenie kaskad zawierających do 16 jednostek uzyskując moc do 1 344kW. Obsługa możliwa jest poprzez panel dotykowy lub internet.Zastosowana technologia sprężarki z przemiennikiem częstotliwości czyni z DHP-M produkt niezwykle elastyczny i wszechstronny, który może być zastosowany w wielu typach budynków. Rozwiązanie może być dopasowane do bieżących oraz maksymalnych potrzeb ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej. Oznacza to, że nie jest wymagany dodatkowy podgrzewacz. Dzięki technologi przemiennika częstotliwości możliwe jest zróżnicowanie i dokładne dopasowanie dostaw ciepła do instalacji grzewczej i ciepłej wody użytkowej. Technologia gazu gorącego zwiększa ilość ciepłej wody użytkowej i efektywność jej przygotowania.

 

DHP-R Eco

 

DHP-R Eco to pompa ciepła o mocy – od 22 kW do 42 kW przystosowana do pracy w kaskadzie o łącznej mocy 336 kW. W układach biwalentnych moc systemu jest poszerzana poprzez współpracę ze szczytowym źródłem ciepła. Pompę ciepła cechują: nowoczesny obieg chłodniczy z jeszcze bardziej efektywną sprężarką Danfoss Performer serii SH, nowy czynnik chłodniczy R410A, wymiennik ciepła nowej generacji, pompy obiegowe klasy A oraz elektroniczny zawór rozprężny. Funkcje te sprawiają, że DHP-R Eco może pracować jeszcze wydajniej i efektywniej przez cały okres użytkowania. DHP-R Eco jest najlepszym rozwiązaniem znajdującym zastosowanie w obiektach użytkowych (budynki wielorodzinne, szkoły, przedszkola, szpitale, domy pomocy społecznej) oraz w obiektach komercyjnych (biura, fabryki, hotele). Idealna dla tych, którzy cenią użytkowanie bezobsługowe i sterowanie pracą systemu na odległości.

 

DHP-S Eco

 

DHP-S Eco to gruntowa pompa ciepła o wysokiej wydajności, przeznaczona do zastosowania w dużych budynkach mieszkalnych oraz budynkach komercyjnych. Pompę ciepła cechują: nowoczesny obieg chłodniczy z jeszcze bardziej efektywną sprężarką spiralną Performer SH, nowy czynnik chłodniczy, wymiennik ciepła nowej generacji, elektroniczny zawór rozprężny i pompy obiegowe klasy A oraz technologia gorącego gazu (TGG). Funkcje te sprawiają, że DHP-S Eco może pracować przez cały okres użytkowania jeszcze wydajniej i efektywniej. DHP-S Eco może być wyposażona w zdalny system sterowania pozwalający w prosty sposób monitorować jej pracę. DHP-S Eco to nowoczesne rozwiązanie wykorzystujące darmową energię słoneczną i zapewniające nawet do 75% mniejsze zużycie energii. Rozwiązanie typu: „ustaw i zapomnij” umożliwia bezproblemową obsługę i zwiększa komfort funkcjonowania.

 

DHP-AQ

 

Moduł wewnętrzny MINI (panel sterowniczy). Pakiet zakupowy: czujnik temperatury zewnętrznej, c.o. i c.w.u., filtr z zaworem kulowym. Można uzupełnić o wymienione w akcesoriach: pompę cyrkulacyjną (086L0626 / 086L0627), podgrzewacz pomocniczy (086L0109) wraz zabezpieczeniem (086U0113), zawór przełączający c.o./c.w.u . (086U8138+086U8136) Moduł wewnętrzny MIDI (panel sterowniczy, pompa cyrkulacyjna, podgrzewacz pomocniczy, zawór przełączający c.o./c.w.u.). Pakiet zakupowy: czujnik temperatury zewnętrznej, filtr z zaworem kulowym. Moduł wewnętrzny MAXI (panel sterowniczy, pompa cyrkulacyjna, podgrzewacz pomocniczy, zawór przełączający c.o./c.w.u., zasobnik c.w.u.) 180 l. Pakiet zakupowy: czujnik temperatury zewnętrznej, filtr z zaworem kulowym.